ODDYCH A POHODA

Image

Za nami boli dve skvelé akcie – ČSOB Bratislava Marathon a Wings For Life World Run. Potreboval som chvíľu kľudu. Na pár hodín vypnúť a na nič nemyslieť. Blížil sa “predĺžený” víkend a ten vyzeral, že bude po dlhom čase bez práce. Vo štvrtok sme sa vybrali s veľkou časťou bežeckej partie na sviatok behu do Šamorína. na druhý ročník Pomlerun. Ráno sme si doma povedali, že si oddýchneme. Ja si v piatok vybavím rýchlo pár stretnutí a do pondelka bude kľud. Cestou nás napadlo, že by sme mohli skočiť na chatu do Piešťan a zavolať tam aj zopár kamošov. (Už tu som si akosi všimol, že to nebude úplne voľný víkend).

Pomle run sme si odbehli a pomaly sme čakali na pravú cigánsku. Zrazu mi volá kamarát, ktorý mal ísť na víkend do Toskánska a ja som mu mal strážiť psa. Že oni nemôžu ísť a že či nechceme ísť namiesto nich. Chvíľu sme aj váhali, ale nakoniec sme sa rozhodli správne. Doladili sme veci a v noci sme vyrazili obajvovať ďalší raj na zemi.

 Po pohodlnej ceste sme dorazili na miesto, o ktorom som už dlho sníval. Chcel som sa tam už dávno pozrieť, ale akosi mi neprialo sa tam dostať. Miesto v odľahlej usadlosti na kopci, obklopené krásnou zeleňou, olivovým a hroznovým sadom. Ticho, pokoj, kľud. Toto presne som túžil len pred pár hodinami zažiť. Zrazu som to mal a ani neviem, ako som k tomu prišiel. Pokojné poobedie sme strávili oddychom pri bazéne, čítaním knihy a vychutnávaním si zvukov prírody. Ďalší deň sme sa vybrali do okolia na výlet, ktorý sme zakončili návštevou šikmej veže v Pise. V nedeľu na ceste domov sme si ešte odskočili do Benátok skotrolovať holuby na námestií J.

Oddýchli sme si viac, ako sme si mohli želať a ja som sa po dlhom čase dostal k čítaniu knihy. Hneď prvé vety ma dostali. Dovolím si podeliť sa o ne s vami: “Ste oveľa významnejší, ako ste kedy snívali. A nech práve teraz prežívate v živote čokoľvek, verte, že je všetko tak, ako má byť, a deje sa vo vašom najlepšom záujme”. Ja verím tomu, že všetko sa deje presne tak ako sa diať má a vždy to má význam, aj keď nám sa to v danej chvíli až tak nepozdáva.

Za uplynulý víkend som našiel pokoj a energiu pre svojich blízkych a do ďalšej práce. Verím, že aj pre vás bol uplynulý víkend krásny a plný radosti. Želám vám, aby ste si užívali život naplno a robili v ňom to čo vás baví…

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: