CHVÍLE PRED ŠTARTOM NYC MARATHONU

Ako som spomínal nedávno tak sen o maratóne v New Yorku som začal snívať už pred dvoma rokmi. Postupne sa aj napĺňal a do nášmu odchodu do tohto úžasného mesta nás delilo len niekoľko dní. Ako to zvyčajne býva pred dovolenkou je roboty viac ako dosť J všetko sa mi však podarilo postíhať a pozadávať. V stredu večer som však prišiel domov okolo 11tej večer a unavený si ľahol rovno spať. Budík na ráno a pobaliť sa. Veci som mal ako tak premyslené, takže to bolo len treba naložiť do kufra a vyraziť.

JERGY S CISLOMAko to už pri Leskym býva prišiel o niečo skôr ako sme boli dohodnutí. Nevadí, bol som ready. Ešte jedna zástavka na pumpe, stretnutie so zvyškom posádky a poďho smer letisko do Viedne. Cesta bola pokojná a tak sme po rýchlom odovzdaní batožiny stihli ešte jednu kávu. Posledné rozlúčenie sa cez whats app a letíme. Cesta bola pokojná a v zásade sa ani nič také nedialo. Pozreli sme film, seriály, zahrali šach, mierne zdriemli a začali sme klesať.

NYC nás čakalo ponorené do hmly a tak sme si jeho krásu nemohli vychutnávať z lietadla. Po mierne zdĺhavom vybavovaní sa na imigration sme sa vydali spoločným taxíkom do mesta. Adresu hotela sme mali takže pohodička. Ubytovať sa a poďme rovno brázdiť ulice. Po krátkej prechádzke sme sa vrátili na hotel a išli spať. Po výdatných raňajkách sme si na druhý ďen išli vybrať štartové čísla. Hoci sme išli bežať len dvaja vybrali sme sa tam všetci. Poviem vám servis na pohľadanie. Ak by som sa ponáhľal tak celú túto záležitosť vybavím tak do 10 minút. Super zvládnuté všetky časti odovzdávania štartových čísel, tričiek, tašiek na batožinu. Nikde žiadne zbytočné čakania, žiadne rady. Skrátka všetko úplná pecka. Návrat späť na hotel a poďho si zabehať. A kam inam ako do Central Parku. 8 kilometrov nás nabilo energiou a spravilo obrovskú radosť. Pre tých, ktorí majú radi NYC je to naozaj pôžitok si takto užívať. Potom opäť na krátko na hotel. Večer nás už čakalo slávnostné otvorenie maratónu. Nielen naše farby, ale farby celého Slovenska tam hájila Peťa, ktorá bola jednou z pätice Slovákov, ktorí sa dostali do sprievodu, reprezentovať Slovensko. Bolo krásne vidieť aký kozmopolitný je ING New York Marathon. Celé otvorenie trvalo asi dve hodiny a bolo zakončené nádherným ohňostrojom. Zrazu bolo pol ôsmej večer a pekný deň za nami. Cestou na hotel sme sa ešte stihli pozrieť do Nike Townu. Potom už len spať J. Bohaté raňajky sme nemohli vynechať ani ďalšie ráno. Po nich sme sa vybrali túlať sa po krásnych uliciach mesta. Prešli sme si celý Highline park, ktorý je unikátnym projektom, kde zo starého nadzemného metra vybudovali krásny park s dĺžkou 16 blokov. Je tu množstvo zelene, kaviarní, či miest na sedenie či dokonca ležanie J. Všetko zaujímavé o tomto projekte nájdete tu: http://www.thehighline.org Po tejto vyčerpávajúcej prechádzke sme si dopriali kávu a dezert. Však pred behom musíme aj nacukriť, no nie?! Nasledoval presun na južnú časť Manhattanu a výlet loďou na Staten Island. Pri návrate domov sme sa už zamýšľali nad nedeľou. Naším maratónskym dňom. Počas celej soboty bolo krásne počasie a slnko zalialo celý Manhattan. Veľmi príjemné počasie na 2. November J. Na večeru už len ľahké cestoviny, prechádzka po Time Square, čokoládky z Hershe a potom už len príprava na maratón na izbe. Vyplniť si meno a údaje na štartovom čísle, pripraviť veci a hlavne nastaviť budík. No tak teda dobrú pred maratónsku noc…

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: