ZÁVER ROKA V BEŽECKEJ NÁLADE

v cieli po Silvestrovskycj MostochDecember mi priniesol najviac km za mesiac v uplynulom roku. Pri pohľade do plánu je to síce len predzvesť silného januára. Ale pekne postupne. Celkovo som za December nabehal 182 kilometrov, ktoré boli rozdelené do týždenných cyklov. Každý z nich obsahuje jeden rýchlostný úsekový tréning, 2-3 behy strednej dĺžky a jeden dlhší beh. Uplynulý mesiac som pritom nebežal beh dlhší ako 15km. Keďže šlo o behy do tejto vzdialenosti tak som si kde tu vybehol do kopcov nech naberiem silu. Počasie nám bežcom celkom prialo a behať sa dalo veľmi pohodlne. Občas už síce primŕzalo a kde tu aj nasnežilo, ale všetko to bolo v rámci normy.

Posledný týždeň roka som začal štýlovým vianočným behom. Teraz už to bol 2. Ročník tohto netradičného behu a počasie si z nás poriadne vystrelilo. Víno a Horalka v rámci štartového balíka však napravili náladu. Ľadu bolo na celej trati ako na zimnom štadióne, čo mnohých bežcov aj odradilo no napriek tomu sme sa stretli veľmi dobra partička a vybehli do kopcov v okolí internátov v Mlynskej Doline. Ja som sa na tých kopcoch potrápil a v čase 55 minút dobehol do cieľa. Nasledoval rozchod za rodinami a plnými vianočnými stolmi. Na druhý deň poobede ma už nohy svrbeli a tak som si tiež chcel vybehnúť. Nakoniec to skočilo 10timi kilometrami v prijemnej spoločnosti a super tempe. Už tu sa rodila predzvesť, že silvestrovské mosty by mohli priniesť slušnú rozlúčku s rokom. Ďalší deň nasledovali úseky a potom deň voľna. Oddýchnutý som si doprial niečo čo z duše neznášam. Behanie hneď ráno. Ale ako to prekonať?! No len tak, že sa vyberiem a idem. Aby som to nemohol zrušiť dohodol som sa aj s Jajcom, že pôjdeme o 8.00 ráno 12km. Šupli sme to v parádnom tempe a o 9tej už sme mali celý deň pred sebou. Nasledoval už len jeden výklusový tréning. Na moje veľké prekvapenie sme výklus išli 5:03 na km pri nízkych pulzoch. Lesky tiež spozornel, lebo sa stalo niečo, čo sa azda ešte nestalo. Musel ma brzdiť, aby som sa neponáhľal. Super náladička ma držala ďalej a spoločne sme si s Leskym rozplánovali bežecký rok 2013. V nedeľu som sa naplno venoval oddychu. Nerobil som vôbec nič a bolo to super ☺

V pondelok ráno som už bol napružený na beh a veril som v to, že si Silvestrovské mosty užijem. Keď sme sa postupne zbierali tak prišla smutná správa, že Lesky nepríde lebo je chorý. Nič sa nedá robiť aj také dni sú. Rozdali sme si štartové čísla spravili pred štartovú fotku a išli na štart. Ja som prvý km bežal s kamoškou Kriši, ktorej som zvestoval náš čas. 4:34 na prvom km. Na čo len sucho odvetila: “takto vydržíme do konca”. Mňa rovno oblial pot a makal som ďalej. Bežali sme si ďalej, ale ona chcela stále zrýchľovať. No ja teda vôbec. Už to, že som sa držal bolo pre mňa dosť prekvapivé. Na moste Apollo som ju už poslal nech si ide, že nech sa nebrzdí pri mne. Následne som pozrel na hodiny a piaty km bol za 4:36. Hovorím si, super, už som v polovici a stále vládzem. Uvidíme do kedy. Hehe. Čakal už len výbeh na SNP a dlhý beh po most Lafranconi a to už je skoro cieľ. Celý čas som si bežal vlastne v pohode a sústredil sa len na svoj beh. Kde tu ma niekto predbehol, kde tu som ja niekoho predbehol, ale to mi bolo fakt jedno. Sústredil som sa len na svoje dýchanie a kroky. A šlo to. Do cieľ som dobehol za 47:30. Úplne najviac spokojný. Celkový priemer 4:36, a osobák na 10km. Sám som nečakal, že takto super zakončím rok 2012.

Ešte väčšie prekvapenie však bolo ženskej kategórii, kde Peťa dobehla na 3. Mieste z celkového počtu 127 žien v čase 44:01. Vynikajúci výsledok. Takže záver roka plný príjemných prekvapení.

Čo ma čaká v bežeckom roku 2013 už mám z časti vysnívané. Ale aj na tom poctivo pracujem nech neostane len pri snoch. Tie sú síce základom pre úspech, ale samé o sebe nestačia. Ale o tom až nabudúce ☺

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: