TRÉNING, TRÉNING, TRÉNING,…

Minulý týždeň sme zakončili športovo. V sobotu ráno sme si odbehli povinnú dávku, ktorá bola rozdelená na 3km v pomalšom tempe, 5km v rýcheljšom a na záver výklus približne 1.5km. Nedeľa to už bol úplne iný svet. Na obed sa zišla skupinka bežcov na našej takmer domovskej trati, v Ivánke pri Dunaji. Naša misia bolo 17km. Vybrali sme sa od Ivana smerom do Bernolákova po cyklistickom chodníku. Prvé kilometre nám ubiehali rýchlo a bez problémov. Počasie bolo celkom príjemné, slenečné. Jediné čo by sa mu dalo vytknúť bol vietor. Ten nám však smerom do Bernolákova vôbec neprekážal keďže nám fúkal do chrbta. Jeho silu sme pocítili až cestou spať do Ivanky. Tu už sa naša skupina začala členiť. Ja som to samozrejme celé istil zo zadu. Šak chápete, aby sa nám nikto nestratil. V rámci Ivanky sme sa vrtátili k miestu odkiaľ sme aj štartovali. Po 12 km krátka prestávka na občerstvenie a išli sme ďalej. To už mi však nebolo všetko jedno. Postupne som strácal sily a môj verný partake Ivan mal opäť čo robiť aby ma udržal. Nakoniec ma podržal aj Jajco, ktorý ma nie úplne chtiac počkal. Už aj jemu dochádzali sily a tak sme záver ťahali spoločne. ODrátavanie do 17 išlo veľmi pomaly no keď na hodinách naskočil 16ty kilometer povedal som si, že tých 17 dotlačím. Hoci som mal toho fakt plné zuby. Pocit na záver bol veľmi dobrý. Vyčerpanie no finálne spokojnosť. Opäť sme sa zisšli skvelá parta. Záverečná spoločná fotka a išlo sa domov odpočívať.

Môj odpočinok však netrval dlho. Sprcha, obed a krátky spánok. Zobudil ma až telefonát môjho bracha, ktorý mi volal, že už musíme ísť na zápas. Rýchlo som sa pobalil a išli sme. Prezliekanie do dresu nikdy nebolelo viac a moje stuhnuté nohy nenaznačovali, že by som si mal schuti zahrať futbal. Chvíľu to trvalo, ale nakoniec sa mi podarilo prekonať sa, rozohriať sa a odohrať celý zápas. Nakoniec sme vyhrali a všetko bolo úplne naporiadku. Večer som zaspal tak rýchlo, že si ani nepamatám kedy a ako som sa do postele dostal.

V pondelok nasledoval deň voľna čo zavše ocenilo moje telo, ktoré dostalo cez víkend celkom zabrať. V utorok už pokračoval náš tréningový plán 10timi kilometrami. Ale o tom už inokedy…

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: