TESTY U VIKTORA

Na prelome februára a marca som absolvoval výkonnostné testy u Viktora Bielika. Ani som na ne veľmi nechcel ísť keďže som mal pocit, že môj beh nie je nič moc. Nakoniec som však išiel. A dobre som spravil. Na všetky otázky som poznal odpovede :D. Ale nie. Tieto testy sme robili v bežeckej hale Elán. Na úvod som si dal pár kôl na rozklusanie a potom už sa o mňa začal starať Viktor. Najskôr mi spravil dierku do ucha, aby mi odtiaľ po každom úseku odobrať krv a následne v nej merať hodnota laktátu. Okrem toho som mal samozrejme pulzový pás, ktorý ukazoval aktuálne a priemerné hodnoty počas jednotlivých úsekov.
Prvý úsek som išiel vo veľmi pomalom tempe. V zásade ešte pomalšie ako rozklusanie. 6:45 min na km, čo mi dalo priemerné pulzy 143. Druhý úsek sme zrýchlili na 5:58 / KM s priemernými pulzami 152. Ďalší úsek bol už v tempe 5:20/km a pulzy 161. Štvrtý úsek už bol rýchlejší. Konkrétne 4:40 /km pri priemerných pulzoch 174. Záver už som išiel na doraz. Posledný úsek som išiel v tempe 3:54 / km pričom priemerné pulzy boli 184. Mám však aj novú maximálku. Jej hodnota je 188 pulzov ☺. Celé to samozrejme dozoroval náš tréner Ivan „hehe“.
Aby som tieto čísla jednoducho zhrnul tak použijem na to Viktorove slová: „Nie je to s tebou až také zlé J možno by to chcelo popracovať viac na technike behu, myslím, že tam máš oveľa väčšie rezervy ako v kondičke. Potreboval by si posilniť vnútorné brušné svaly (core exercise) a cvičenia na stabilizáciu lopatiek. Nebál by som sa ani intenzívnejších intervalov“.
Po tom ako som si prečítal toto vyjadrenie tak som si povedal, že v tréningu musím viac zabrať. Povedal som si, že zjavne mám na lepšie výsledky, len sa musím v tréningoch viac zakusnúť a prekonať sa. Podarilo sa! Opäť sa mi potvrdilo, že je to všetko o tom ako si človek verí a ako sa sám dokáže prekonať. Každý jeden tréning ma baví a užívam si ho. Čo je to úseková makačka, alebo je to dlhší beh. Napríklad dnes sme si dali ráno 14km v tempe 4:54. Poobede sme sa vybrali na Kilometre pre Matúša, kde sme natočili ďalšie kilometre. Prvé kolo sme dali spoločne so všetkými účastníkmi. Potom sme dali krátku pauzu a ďalšie pomalšie kolo. Nohy nás však stále svrbeli a tak sme išli ešte. Dali sme 2 kolá na Kuchajde = 6km v tempe 4:51. Celkovo teda dnes 20km v celkovom tempe 5:01. Čo je však najlepšie, každý jeden kilometer ma bavil a užíval som si ho.
Toto želám všetkým, ktorí behajú. Užívať si každý jeden krok a každý jeden beh. Keď to nejde a je to ťažké treba zaťať zuby a prekonať sa. Prejde to a potom to bude parááááda. Mne k tomu pomohol aj Viktor, tým, že mi napísal, že na to mám akurát musím makať!

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: