ŠTART ROKU 2012

Štart do roku 2012 je pre nás celkom ostrý. V utorok, 3. januára sme nafasovali plan na celý mesiac. Po prvom pohľade nastalo mierne zdesenie. Na prvý pohľad uderli do očí hlavne víkendové dávky. Hneď prvý víkend sme mali ísť 15km. No to ma podrž. Druhý, detailnejší pohľad ma však upokojil. Behy 4x do týždňa, pričom sa striedali kratšie s dlhšími behmi.

Snažili sme sa dodržiavať program hneď od úvodu a tak sme si išli večer odbehnúť 8 kilometrov na Kuchajdu. Pribrali sme so sebou aj Jajca a tak sme popri behaní prebrali asi všetky témy, ktoré sme mali na srdci. V stredu nasledoval úsekový tréning v hale Elán. Tam sa stretávajú bežci každú stredu večer. A nielen stretávajú. Celé to tam vedie šéftréner Ivan Hehe. Ten si pre nás všetkých pripravil úseky 10x 400 metrov. Po úvodnej rozvičke nás rozdelili do dvoch skupín a behalo sa. My sme sa v rámci tej rýchlejšej celkom stratili. Zvyšok týždňa sme museli troche improvizovať, keďže nám do behania vošli aj iné povinosti. V piatok bolo tým pádom voľno. V sobotu som bol behať sám. Teda mal som spoločníka, ale ten si to dal popri mne na bicykli. Spoločne sme teda potiahli 8km v miernych kopčekoch. V nedeľu sme mali ísť už spomínaných 15km, ale počasie bolo proti. Nakoniec sa však aspontrochu umúdrilo a tak sme sa aspon prevetrali na Kuchajde a započítali sme 6km v strednom tempe.

V pondelok ďalší týždeň sme začali na takmer domovskej trati. Štartovali sme z Ivánky pri Dunaji, ale klasickú trasu okolo letiska sme vymenili za cyklochodník Ivanka – Bernolákovo. Tu nám spoločnosť robil okrem šéftrénera aj Lesky. Bol to taký náš súkromný Night run. Pripadali sme si ako netopiere. Beháme stále len po tme :D. Po dni voľna prišla na rad opäť streda a úseky v hale Elán. Tentokrát sme nestihli rozcvičku a tak sme začali rovno naostro. 8x 400 metrov s medziklusom. Táto dávka bola celkom prijateľná a po krátkom výkluse na záver sme sa spokojní pobrali domov. Štvrtkové voľno sme si vyplnili tenisom. Mimochodom nášho trénera Borisa sme vyzvali na bežecký súboj, ale zatiaľ odmieta. Verim, že raz našu výzvu príjme. V piatok som sa dáko pozabudol v práci a keď som prišiel domov tak sa nám už behať nechcelo, nahradili sme to kinom ☺. Vynahradli sme si to však cez víkend. Po hodinke tenisu sme v sobotu ešte vybehli do Body Energy na pás a tam si odkrútili ďalšiu dávku behu. Najskôr kilometer pomalšie, potom 5 kilometrov rýchlo a na záver kilometer výklus.

Zvyšok dňa sme sa už len flákali. Navšetívili sme RunShop, kde si Petulka kúpila kompresné ponožky. Na to by však nebolo nič zvláštne až na to, že museli byť ružové ☺. Na večeru sme vybehli s Jajcom a Bibou. Kedže nás v nedeľu čakala dlhšia trať tak sme moc nevystrájali.

Aké prekvapenie si na nás pripravil Lesky vám napíšm nabudúce.

PROGRAM NA CELÝ TÝŽDEŇ:

Pondelok: voľno
Utorok: 8km v stredne pomalom tempe
Streda: úsekový tréning v hale
Štvrtok: voľno
PIatok: 11km pričom prvé 3km a posledné 3km pomalšie medzitým 5km rýchlejšie
Sobota: voľno
Nedeľa: 17km

Tak nám držte palce nech to celé zváldneme. Ja mám do toho už aj dáky futbalový zápas tak uvidíme ako nám to pôjde.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: