PRAHA A VIEDEŇ

Čas plynul a moja noha sa postupne zotavovala. Na barle som si síce zvykol, ale vôbec ma to s nimi nebavilo. Bežci behali a ja som cvičil aspoň čo to. Ale veľká sláva veru to nebola. Cesta do Prahy 1.4.2011 mi dala nový dych. V ten deň som dostal novú dlahu a mohol som začať na nohu konečne aj dostúpiť. Po niečo viac ako dvoch týždňoch to bol super pocit neskákať ako pojašený ale chodiť. Nebolo to síce nič dynamické ale začalo sa to podobať na pohyby, ktoré sa očakávajú od človeka vzpriameného pri chôdzi. Cesta bola rýchla a večera dala bežcom správnu energiu. Štartové čísla prilepiť na tričko a ide sa na to. Ja v roli fanúšika a podporovateľa (snáď mi to išlo dobre) a moja pani na trati. V prekvapivo teplom aprílovom počasí si zlepšila osobák, ale spokojná s výsledkom nebola. Nič to, hovorím jej. O dva týždne ideš do Viedne a tam to dáš zas o kúsok lepšie. Zopár ďalších tréningov pod dohľadom Ivana dalo ženičke pozitívne myslenie a hlavne pocit, že sa môže opäť o niečo zlepšiť. Týždeň pred pretekom si tréningovo skúsila 19km a plná odhodlania sa pustila do najlepšej časti prípravy. Palacinky, čokoláda a podobné sladkosti ti len a len pomôžu, povedal Ivan. A čo povie Ivan tak to sa musí dodržiavať!!!

Do Viedne sa náš Jajco rozhodol ísť behať maratón. No kamoško pekne si si naložil. V sobotu sme išli na výstavisko pre štarové číslo, čip a štartovací balík. Po návrate domov nám doma rozvoniavali cestoviny a palacinky. Ja som samozrejme dával palacinky tiež, aj keď u mňa to nebolo až také potrebné, vzhľadom na to, že ako divák som nemusel vynaložiť toľko úsilia ako bežci. V nedeľu sa s nami vybrala aj Manka (moja mama) a tá zobrala povzbudzovanie smrteľne vážne. Pripravili sme si aj plagáty. Na štarte už bolo cítiť jemnú nervozitu, ale aj veľa energie, ktorú vysielal tridsaťtisícový dav, na čelo ktorého sa postavil Heile Gebreselasie, bežecká legenda, ktorá si vybrala Viedeň ako mesto pre svoj ďalší polmaratón. Moja pani s Jajcom sa na štarte ešte usmievali a tešili z toho čo na nich čaká. Popriali sme im veľa šťastia a síl a nechali ich v koridore. Štart presne o 9.00. 9.02.23 prešla štartovou bránou aj Petulka (moja pani) a Jajco. Uf nech im to vyjde hovoril som si. Stratégia bola jasná pre oboch. Petulka si mala užiť prvých 15km a potom začať konečne utekať naplno. Prvá SMS po piatich kilometroch hlásila čas 27 minút a 8 sekúnd – priemer 5.25 na km. Dobré, nikam sa neponáhľajú, tak to má byt. Druhá na 10km s časom 54:33, priemer 5.26. Super správne držia tempo. Medzi 10 a 11 kilometrom sme stáli pri trati aj my. Haile bežal o čosi rýchlejšie a aj napriek tomu sme ho videli a odfotili. Čo sa už nedá povedať o našich bojovníkoch. Nič to ideme ďalej musíme ich ešte nájsť. 15km hlási 1:21:39, priemer 5:24. No a teraz zaber hovorím v duchu mojej pani. A ona ma asi počula (hovno má počula, takto to poradil Ivan). Na 19km okolo nás presvišťala a valila do cieľa. Výsledný čas 1:50:57 bol super. Tri a pól mesiaca tréningu a z nešportovca sa stal bežec, ktorý si vedel vychutnať preteky a tešil sa z behu. Ivanova reakcia bola typická: tých 50 sekúnd sa nedalo, hehe?! Bol som na ňu hrdý. Jajco sa nám trápil ďalej. Po 25 kilometer si držal stabilne tempo. Na 30tom už jemne spomaľoval. A potom to prišlo. Maratónska kríza. Z 5:25 bolo zrazu 6:01 a tak ďalej a tak ďalej. No nevzdal sa. Zabojoval a dobehol si po medailu do cieľa. Prvá maratónska!!! Keď sme sa stretli pri východe z koridoru tak si má zobral bokom a hovorí: “nikdy to nerob”!!! Chvíľu rozdýchaval a potom už aj čosi požartoval. Hneď sa vyhrážal, že na jeseň pôjde ďalší (mám k tomu aj video záznam), takže sa nemôže vyhovárať. Vo Viedni si svoj prvý maratón odbehol aj náš ďalší kamarát Koňo, ktorý spravil mega rýchly čas 3:21:01!!! WAU!!!

Mne síce Viedeň ušla ako bežcovi, ale užil som si to ako divák. Bola to paráda. Cestou domov som vyhlásil, že hneď ako sa spustí prihlasovanie tak sa prihlásim na ďalší ročník. A je to tu. Už sme prihlásení a je čas sa pripravovať. O tom ako sa tam dostaneme a ako to odbehneme vám chcete či nie napíšem…

Nabudúce o dovolenke a o mojich nových začiatkoch…

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: