LESKYHO MALE KLAMSTVO

Nedeľa ráno a opäť zvoní budík! Fuj, neznášam ten zvuk. Teraz sa však nejde do práce, ale na bežecký výlet. Na raňajky sme si dali ovocný šalát s medom, vychystali sme sa a išli. Na miesto stretnutia sme dorazili takmer na čas. Na konci Peknej cesty už na nás čakali nedočkaví bežci na čele s Filipom Švaňom, Ivanom a Leskym. Lesky nám povedal kam máme zaparkovať, aby sme sa vyhli behaniu v kopcoch.

A tu končí všetka sranda!!! Skupinka, ktorá bežala zo základného tábora zachvíľu prikvitla. Prípojili sme sa a tu zrazu prekvapenie. Kopec za kopcom a za kopcom kopec. Ako by Lesky povedal: “take jemné vlnovky”. Leskyyyyyyyy!!!! Šak si vravel, že tu už nebudú. Heeeeeeeej!!! Petulka to chcela hneď aj otočiť, ale nakoniec ju Ivan presvedčil nech to skúsi. Naša trasa bola od Peknej cesty na Biely kríž a späť. Celkové prevýšenie behu 406 metrov. A že bez kopcov!!! Cestou na Biely kríž nám prvá skupinka mierne ušla. V nej boli Fila, Lesky a ďalší a ďalší. Ivan ostal pri nás a podporoval nás do každého kopca. Pre mňa to však nemalo konca. Preklínal som už vari každý krok smerom do kopca. FUJ! Podklad, ktorý tvoril ušľapaný sneh a ľad tiež na pohode veľmi nepridávala. V smere do kopca nám to prešmykovalo a cestou z kopca sa nám to zasa šmýkalo. Skrátka všetko pre to, aby sme si nedeľný beh vyslovene užili 😀 No čo už. Keď sme sa raz vydali musíme to dobojovať. Na ceste späť som ostal na chvoste skupiny už skoro sám. Ivan ostal pri mne a aspoň sme sa pri našom pomalšom tempe stihli porozrávať ☺ Späť to bolo prevažne dole kopcom takže sme museli strážiť akurát to, aby sme sa nešmykli a nespadli. Vzhľadom na tieto bojové podmienky nám Ivan odpustil dva kilometre. Nakoniec sme ich teda nabehali 14. Na konci sme toho už mali plné zuby. Bolo toho tak akurát dosť, ale pocit z odhenutého bol výborný. V cieli nám Lesky ponúkol svoj čaj a rozdal účastníkom Horalky :D. Bežali sme nakoniec 17ti. Super skupinka.

Tento víkend nás čaká už 17km a tak dúfam, že Lesky dodá lepšiu trasu. Plánovaná bola síce Železná Studnička, ale aktuálne sa asi presúvame do Ivanky. Nuž som zvedavý ako nám ubehne 17km, ale keďže pôjdeme v takejto parádnej skupinke tak to určite zvládneme. Každopádne vám o tom zaiste dám vedieť…

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: