DORAZILA ZIMA

Minulý týždeň k nám dorazila už skutočná zima. Teplomer sa k 0 ani len nepriblížil a tak sme museli aj naše plány mierne upravovať. V tej kose sa fakt neodporúča behať. Áno viem, že bežkári si z nás robia srandu, ale tak čo už. Ja mám rád teplo. Tieto teploty -10 a podobne nie je nič pre mňa. Na lyžovačke by som to zvládol, ale behať to radšej nie. Ale poďme pekne postupne. Posledný januárový deň nám nadelil 8km na páse vo fitku na rýchlosti 11.5, čo predstavuje cca 5’15’’na kilometer. Po dlhšom čase sme sa vybrali na pás a bolo to aj cítiť. Nohy si na to zvykali (nikdy si nezvykli). Po odbehnutí som zapečatil január na číslach: v rámci 16 behov som odbehol za 13 hodín a 28 minút celkovo 148,3 kilometra. Po mesiacoch voľna celkom ostrý štart. Viedeň sa nám blíži a tak nie je čo leňošiť. Február ponúka podobne nášho plánu tiež celkom slušnú nálož.

V stredu sme pokračovali úsekovým tréningom v hale Elán. Tam sme si dali 5 x 800 metrov. Sám som bol prekvapený ako rýchlo sa mi to podarilo bežať. Od 3’30’ na 800 metrov som tempo zrýchľoval na 3’15’’. Pre mňa osobne slušný výkon. Štvrtok nasledoval tenis a bežecké voľno. Zima stále neustúpila tak som sa v piatok vybral opäť do haly. Tam si na nás pripravil Ivan dlhšie úseky. 4x 3km, čo v preklade znamenalo 4×15 kôl. Ja som behal v skupinke s Leksym a Sajfom. Jajco sa k nám pridať nechcel ☺. Prvú sme išli tak rozklusovo – 5’10’’na kilometer 😀 . Pri druhej a tretej sme išli už rýchlejšie. Na čele sme sa striedali a tak nám to celkom pekne odsýpalo. Keď som mal pocit, že začínam mať menšiu krízu tak som sa vybral na čelo, čo ma donútilo udržiavať tú správnu rýchlosť. Spoločne sme odbhenli všetky 4 úseky a následne aj krátko vyklusali. Opäť sa ukázalo, že je veľmi dobré cítiť podporu tímu. Je to omnoho lepšie ako behať sám. Ak by som mal behať tieto úseky sám asi by som sa neprinútil ísť takto rýchlo a vydržať to až do konca. Mne osobne to skutočne veľmi pomáha.

Odporúčam každému nájsť si, prípadne si vytvoriť skupinku bežcov. V dnešnej obe je na to množstvo spôsobov ako si takúto skupinku vytvoriť, alebo nájsť. Jednou z takých ja aplikácie Nike Running Locality:
https://www.facebook.com/nikerunningczsk?sk=app_180565488650773 kde si môžete vytvoriť svoju vlastnú lokalitu, kde si môžete nájsť niekoho zo svojho okolia a pridať sa k jeho behu. Taktiež na Facebooku nájdete niekoľko bežeckých stránok, kde nájdete komunikáciu bežcov o tom, kde, kedy a kam pôjdu behať. Našu partu začal zväčšovať Filip Švaňa a na každý víkend organizuje dlhší spoločný beh. Vďaka mu za to ☺

Ale späť k môjmu behaniu. Víkend som naštartoval bežeckým voľnom. Jajco však chcel behať a tak som sa s ním vybral do fitka. On behal a ja som cvičil. Konečne som zapojil aj dáky iný šport ako futbal a beh samotný. Spevniť nikdy nie je na škodu. Nedeľu som zakončil futbalovým zápasom a behom opäť na páse. Tam som si dal 5x2km na páse. To som poctivo odbehol na rýchlosti 11,5 = 5’15’’na kilometer. Utvrdil som sa v tom, že ten pás ma fakt nebaví. Už nech sa aspoň trošku oteplí a budem môcť opäť vybehnúť von. Snáď to bude už tento týždeň…

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: