BEŽECKÉ SNY 2013

Ako som písal už minule sny sú prvým krokom k dosahovaniu a naplňovaniu nových cieľov. Keďže medzi Vianocami a Silvestrom nebolo toho veľa čo robiť našiel som si čas na to, aby som sa pohrabal trošku v behoch v okolitých krajinách. Keď som Leksymu písal s druhým behom tak sa ma spýtal či sa nudím. Reku ani nie, ale chystám sa na bežecký rok 2013. Tak sme dali reč a spoločne rozplánovali zopár akcií. Zatiaľ sú v rovine snov, ale zároveň tieto sny slúžia ako motivácia trénovať a robiť niečo pre ich naplnenie. Za pár dní (hodín) som si teda rozplánoval behy, ktoré chcem odbehnúť. Myslím, že celkom slušný začiatok k tomu, aby som makal a išiel si za tým.

Január, február a marec budú tréningové preteky vo Viedni, ktoré spadajú pod Winterlauf Serie (20.1. / 17.2. / 10.3.) V týchto behoch sa beží vo viedenskom parku 7km okruhy, pričom účastníci si môžu vybrať koľko okruhov chcú odbehnúť. V rámci marcového je možné odbehnúť až 4 okruhy, čo predstavuje 28km. V podstate sú to merané tréningy s občerstvením a celkom slušným davom bežcov a veľmi príjemným prostredím. Viac info: http://www.vienna-marathon.com/?url=winterlaufserie

Apríl. Tu na mňa čaká pre mňa niečo veľmi výnimočné. 30ty ročník Vienna Marathon. Keďže mám mesiac po tomto behu 30tku tak som si povedal, že toto by mohol byť ten môj prvý. No ak všetko pôjde v poriadku tak aj bude. Už som naň začal trénovať a mojím cieľom bude dobehnúť ho do cieľa. Nedávam si žiadne nereálne ciele, ale každý výsledok pod 4 hodiny ma samozrejme poteší. Už teraz viem o celkom početnej skupine zo Slovenska, ktorá sa 14.4. vyberie bežať do Viedne a ak ešte nie si rozhodnutý/á tak dlho neváhaj. ½ maratón aj maratón tu majú vynikajúcu atmosféru a dokonalý servis pre bežcov.

V máji si odskočím do Salzburgu na ½ maratón. Zatiaľ idem s Leskym, Kutlou a aj Ctibor Brezák sa hlásil, že pôjde. Tu bol Jajco minulý rok a vrelo nám tento beh odporúčal. Tak necháme sa prekvapiť aké prostredie nám pripravia v Mozartovom meste. Info here: http://www.salzburg-marathon.at/bin/sam_default/index.php

Od júna do augusta nemám zatiaľ nič záväzné, ale predpokladám, že Lesky zaiste nájde niečo v Červeníku, Dolných Orešanoch, či inej slovenskej obci.

Jeseň štartujem v Prahe na We Run Prague. 10km beh by mal byť skôr spestrením tréningov ako vážnym pretekom. Vlastne všetky behy si chcem hlavne užiť. To je môj prvoradý cieľ.

Október ma zavedie do Mníchova kam som sa nakoniec v roku 2012 nedostal. Štart 13.10.2013 a dobeh na Olympijskom štadióne ma láka tak prečo nie keď som tam ešte nebol ☺. Registrovať? Tu: http://www.muenchenmarathon.de/en/

November ako čerešnička bežeckého roka. ING NYC Marathon. Top topov, maratón maratónov. Maratón, vďaka ktorému som sa rozhodol, že niekedy pobežím maratón. Keď som to pred niečo viac ako rokom videl, chcel som to zažiť na vlastnej koži. Tento rok si to možno splním. Uvidíme.

Veľmi sa teším na všetky behy, ktoré ma v tomto roku čakajú. Či už sú to veľké preteky, alebo len malé tréningy, ktoré si odbehnem v tichosti a osamote. Každý jeden beh je iný. Každý mi dáva niečo, čo slovami dokonca neviem teraz ani opísať. Je to skrátka ten unikátny vnútorný pocit keď bežím, tá radosť keď dobehnem a ešte aj dlho potom. A najmä to tešenie sa na ten najbližší tréning. Spísal som sem akýsi základný rámec môjho bežeckého sna na tento rok, ale skutočne sa teším na každý jeden deň kedy si obúvam tenisky a idem sa prebehnúť. Je úplne jedno koľko km, v akom tempe. Hlavne nech vybehnem a idem. Ale zas nebojte sa nič. Stíham aj normálne žiť. Lebo ako raz povedal Lesky: “vyhýbať sa žúrkam, to smrdí sektou”.

Nech sa s tebou, tebou aaaa aj tebou stretnem na behu, alebo na žúre, alebo dokonca pri práci, teším sa na to ☺

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: