BEŽECKÁ CHUDOBA

Po silnom bežeckom štarte v januári prišiel február a s ním aj pre bežcov náročné počasie. Teploty sa začali pohybovať hlboko pod nulou a prebehnúť sa po vonku nebolo až také jednoduché. Využíval som každú možnosť zabehať si. Bežiaci pás som striedal s halou Elán. Od behu som si však aj oddýchol. A to hneď viac ako som pôvodne plánoval. Najskôr som sa vybral na dlho plánovanú lyžovačku. Popravde bolo presne taká ako som očakával. Viac sme sa socializovali ako športovali. Horšie však bolo, že som sa odtiaľ vrátil chorý a takmer celý ďalší týždeň som sa dával dokopy.
To však už na nás čakala druhá zimná 10tka, ako podujatie v rámci prípravy na ČSOB Bratislava Marathon. Počasie sa medzičasom už umúdrilo a okrem mierneho vetra to bolo skutočne paráda. Sobota 25. Február so štartom o 10.00 na námestí v Eurovea. Čísla sme si vybrali ešte vopred v Nike Eurovea a tak sme prišli na do Eurovea len pár minút pred ním. 10tku sme si odbehli a chvíľu si ešte užívali príjemnú bežeckú atmosféru. Večer sa konala Runners Párty, ale keďže nás čakala na druhý deň ďalšia dávka tak sme dlho nepobudli.
Nedeľných 14km bolo pre mňa utrpením. Nespomínam si kedy sa mi tak zle bežalo. Nevedel som prečo mi to nejde. Nechápal som kde sa stratila moja pohoda a moje tempo, ktoré som dokázal pred lyžovačkou držať. Všetko bolo akosi preč a mne to vôbec, ale vôbec netočilo. Neostávalo mi nič iné len bojovať sám so sebou a prekonávať sa. Každý jeden meter som si vytrpel. Bežal som však s myšlienkou, že to čo teraz prekonám sa mi raz vráti. Že príde chvíľa kedy sa naštartujem a pôjde to samé.
Zaťal som sa a pokračoval ďalej. Po nedeľnej 14tke som si išiel v pondelok odbehať úseky na pás. 6 x 1.5km, 10km, streda opäť úseky 6×1.5km. Takto som zakončil február, ktorý bol náročný a aj krutý. Ale moja horšia forma ma motivovala k tomu, aby som robil ďalej. Išiel za tým, čo chcem dosiahnuť. Je to síce ešte ďaleko, ale postupne sa tam dostanem.
Vo februári sa nám podarila ešte jedna vec. Ale o tom až nabudúce ☺

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: