2013 AKO ROK ZMENY

Rok 2013 je pre mňa dosť špecifickým bežeckým rokom. Dokonca som prišiel na to, že je konečne prvý bežecký rok. Áno, áno už tu píšem o tom ako pobehujem dosť dlho, ale to, že reálne behám systematicky už viac ako pol roka vkuse sa mi prihodilo po prvý krát. S týmto systematickým prístupom som začal koncom októbra 2012. Po jednej z ďalších prestávok som opäť začal s behaním a s prípravou. Tréningový plán teda cestu za cieľom som dostal od Ivana na niekoľko mesiacov vopred a tak som sa po nej vybral. Cieľom bol maratón.

Behanie som, ale robil nie kvôli cieľu, ale kvôli tom, že mi to každodenne prinášalo radosť a potešenie. Prinášalo mi to spoločnosť ľudí a každý týždeň nové a nové zážitky. Toto bol ďalší z obratov v mojom behaní. V minulosti som sa príliš orientoval na cieľ a výsledok. Tu som si uvedomil, že chcem ísť inou cestou. Že si to budem užívať a to či dáky pretek odbehnem za taký alebo onaký čas je až na niekoľkom mieste v poradí.

Od sumarizovania a písania o mojom tréningu prešlo už takmer 6 mesiacov, počas ktorých som odbehol 19 pretekov, pričom každý z nich je svojim spôsobom zážitok. Je to zmes behov od najmenších po takmer najväčšie. Od 100 ľudí na štarte až po 30.000. Každý jeden je však špecifický, krásny a niečo mi dal.

Niektorým z nich sa teda povenujem a kde tu vám aj napíšem ako a kde práve behám, či trénujem ☺
NIKE FLYKNIT

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: